رئیس اورژانس فارس خبر داد: بیش از ۱۳ هزار ماموریت از آغاز طرح امداد نوروزی


از آغاز طرح سلامت نوروزی تا کنون بیش از ۱۳ هزار ماموریت توسط تیم‌های امدادی اورژانس فارس انجام شده است
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس “دکتر محمدجواد مرادیان” در این خصوص گفت: از ۲۷ اسفند ۹۷ با آغاز طرح سلامت نوروزی ۹۸ تا کنون ۱۳ هزار و ۱۱۶ مورد ماموریت توسط تیم های امدادی اورژانس فارس انجام شده است که از این تعداد ۵ هزار و ۷۱ مورد ماموریت جاده‌ایی و ۷ هزار و ۳۱۳ مورد ماموریت شهری بوده است.
رئیس اورژانس فارس با اشاره به تعداد مصدومین حوادث ترافیکی در این مدت گفت: ۲ هزار و ۳۱۵ تن در حوادث ترافیکی مصدوم شدند که از این تعداد یک هزار و ۶۳۹ مورد به مراکز درمانی استان منتقل، ۶۶۴ نفر پس از اقدامات درمانی به صورت سرپایی درمحل درمان و متاسفانه ۱۲ نفر نیز به دلیل شدت جراحات و حادثه در صحنه جان خود را از دست دادند.
دکتر مرادیان در ادامه از مسمومیت ۱۳۵ نفر با گاز منوکسیدکربن خبر داد و گفت: از آغاز طرح تا کنون ۱۳۵ نفر با گاز منوکسیدکربن دچار مسمومیت شدند که از این تعداد ۶۶ نفر به مراکز درمانی منتقل، ۶۳ نفر در محل به صورت سرپایی درمان و ۶ نفر نیز متاسفانه جان خود را از دست دادند.
وی همچنین با اشاره به حادثه تلخ سیل شیراز گفت: آخرین آمار از مصدومین و فوتی های این حادثه ۱۶۴ نفر مصدوم شدند که ۱۲۲ نفر درمان شدند و متاسفانه ۱۹ نفر نیز جان خود را در این حادثه تلخ از دست دادند و مابقی همچنان در مراکز درمانی تحت نظر می باشند.
“دکتر محمدجواد مرادیان” ضمن اشاره به اهمیت توجه خانواده ها به نکات ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، گفت: علیرغم هشدارهای مکرر در خصوص خطرناک بودن گاز منوکسیدکربن ولی متاسفانه۶ نفر بدلیل مسمومیت با این گاز جان خود را از دست دادند هشدارهای زیادی در خصوص رعایت سرعت مجاز در جاده‌ها، خواب آلودگی راننده و رعایت قوانین و مقررات رانندگی داده شد ولی متاسفانه ۱۲ نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند
وی در انتها گفت: اینها می تواند زنگ خطری برای همه خانواده ها باشد که اوقات خوش نوروز را به کام خود و دیگران تلخ نشود