پوشش امدادی عملیات اطفا حریق در منطقه کمهره


در پی وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی کمهره سرخی و حضور نیروی امدادی و مردم جهت کنترل و مهار آتش در آن منطقه، سازمان اورژانس فارس نیز ضمن حضور معاون این سازمان و بازدید میدانی ، واحدهای عملیاتی خود را در آن منطقه مستقر کرد .
دکتر بهناز رستگارفر در این خصوص گفت: از روز گذشته اتوبوس آمبولانس اورژانس شیراز به همراه یک دستگاه آمبولانس و خودرو فرماندهی در منطقه کمهره سرخی روستای مسقان مستقر شده است.
وی در ادامه گفت: تا کنون تیم های امدادی سازمان اورژانس فارس به حدود ۳۰ مصدوم خدمات امدادی ارائه نمودند که بیشتر موارد مشکلات تنفسی ناشی از استشمام دود بوده است که پس از اقدمات درمانی به صورت سرپایی درمان شدند
معاون سازمان اورژانس فارس همچنین گفت: پس از وقوع این حادثه و عزیمت تیم های عملیاتی به منطقه، بالگرد اورژانس و کلیه نیروهای عملیاتی به حالت آماده باش درآمدند.
دکتر رستگارفر ضمن اشاره به اهمیت رعایت اصول ایمنی گفت: توصیه می شود کسانی که به صورت داوطلبانه در عملیات اطفا شرکت می کنند حتما تحت فرماندهی تیم های تخصصی مستقر در منطقه فعالیت کنند مرتبا آب بنوشند، از کفش ایمنی استفاده کنند و در مسیر باد به منطقه آتش نزدیک نشوند.
وی در انتها به کسانی که سابقه مشکل قلبی و تنفسی دارند توصیه کرد در این منطقه حضور نداشته باشند و در صورت بروز مشکل با ۱۱۵ تماس بگیرند.